« Travanj 2018 »

Ispis statistike od 20. 11. 2010.

Pilot projekt e-Škole

Prognoza

Kad zvono zvoni

Dabar 2017

NOVA OBAVIJEST O ŠKOLI PLIVANJA

Obavještavaju se učenici 3.-ih razreda naše škole i njihovi roditelji da od danas, 17.4.2018. počinje škola plivanja čiji početak je jučer bio odgođen. Autobus polazi iz mjesta prebivališta učenika prema rasporedu koji je dogovoren prije odgode.

Ravnateljica:

Lidija Peroš, prof.

Posjet osmog razreda Vukovaru
Autor: Božica Ruk, 21. 12. 2017.

20. i 21.12. 2017. učenici 8. razreda sudjelovali su u dvodnevnom edukativnom posjetu Vukovaru.

Prvi dan smo posjetili Muzej Vučedolske kulture. Tamo smo se više upoznali s vučedolskom kulturom koja je bila prije 5000 g.pr.Kr. Vidjeli smo ostatke kostiju Vučedolaca, njihov način života, običaja, oblačenja, hranjenja, vjerovanja… Zatim smo posjetili dvorac Eltz. Razgledavajući stare predmete više smo se upoznali s poviješću Vukovara. Smjestili smo se u hostel Dubrovnik gdje smo slušali predavanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar. Predavali su nam branitelji koji su sudjelovali u Domovinskom ratu u samoj Bitci za Vukovar. Predavanja su bila vrlo poučna, potaknula su nas na velika razmišljanja o domoljublju i nažalost na velika stradanja koja su se dogodila u ratu. Nakon predavanja večer smo proveli u šetnji Vukovarom gdje smo uživali u božićnom ugođaju Vukovara. Navečer smo se odlično zabavili u disku.

Za pročitati cijeli članak kliknite na opširnije.

Drugi dan je počeo doručkom koji nam je omogućio restoran Istra te smo nakon toga obilazili memorijalne lokacije: Vukovarsku bolnicu (tamo su nam uz pomoć filma prikazali kako je to izgledalo u vrijeme rata, vidjeli smo djelić ratnih razaranja bolnice), Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčara i Ovčaru (odali smo počast minutom šutnje za ubijene na Ovčari, vidjeli smo njihove stvari koje su pronađene u grobnici i koje su njihove obitelji dale za spomen), Vojarnu (vidjeli smo tenkove, ratne zrakoplove, oklopna vozila, naoružanje, oružje, bombe, naučili smo ponešto o minama, upoznali smo se s unutrašnjosti logora, isprobali smo držati oružje…).  Posljednja lokacija nam je bila Škola mira u kojoj smo slušali predavanje o miru, a na kraju smo se iskušali i u rješavanju kviza znanja.

Posjet je bio vrlo edukativan i koristan. Naučili smo mnogo toga o Domovinskom ratu, ali i o samom Vukovaru te Bitci za Vukovar. Probudili su nam se razni osjećaji, ponosni smo i zahvaljujemo našim hrabrim ljudima koji su obranili našu domovinu i omogućili nam život kakav imamo danas. Za one koji su nažalost poginuli ili ubijeni neka počivaju u miru Božjem i neka im je vječna slava!

VUKOVAR – GRAD HEROJ

NEKA SE NIKAD NE ZABORAVI!

Učenice: Maja Mićurin i Iva Rušak