> e-Račun
OBAVIJEST O e-Računu

Osnovna škola „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad  Podravski obavještava javnost da sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi  u skladu s Direktivom Europskog parlamenta, od 1. srpnja 2019. godine na snagu stupa obveza izdavanja elektroničkih računa prema obvezniku javne nabave, i to za sve robe, usluge i radove koji su nabavljeni u postupcima javne nabave, uključujući i jednostavne nabave, te nabave putem narudžbenica.

Povodom toga, želi se skrenuti pozornost da su od navedenog datuma izdavatelji elektroničkih računa obvezni  prema obvezniku javne nabave izdavati i slati elektroničke račune i prateće isprave sukladno europskoj normi, a obveznik javne nabave obvezan je zaprimati, obrađivati te izvršiti plaćanje elektroničkih računa i prateće isprave.

Osnovna škola „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski kao obveznik javne nabave odnosno naručitelj od 1. srpnja ne smije, sukladno navedenom zakonu, zaprimiti nijedan papirnati račun jer neće moći više po njemu postupiti, odnosno račun koji stigne u papirnatom obliku biti će vraćen dobavljaču i neće moći biti plaćen (ističemo da se ni skeniran račun u PDF-obliku i dostavljen mailom ne smatra e-računom).

Stoga, svi subjekti koji ispostavljaju račune Osnovnoj školi „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski od 1. srpnja moraju imati ugovorenu mogućnost slanja e-Računa. Izdavatelj eRačuna ili njegov informacijski posrednik dužni su eRačun poslati, putem centralne platforme za razmjenu eRačuna koju vodi FINA.

E-mail za slanje e-računa:marina.boric2@skole.hr.

Jedini računi koje ćemo nakon 1. srpnja godine moći prihvatiti kao pravovaljane su računi izdani u elektroničkom obliku sukladno europskoj normi poslani putem informacijskog posrednika i koji su dostavljeni Školi putem centralne platforme za razmjenu eRačuna koju vodi FINA u svojstvu centralnog informacijskog posrednika, a na koju su se dužni povezati ostali informacijski posrednici.

Na koji način se otvara servis e-račun (jer će se samo preko njega moći poslovati sa Osnovnom školom „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski kao obveznikom javne nabave) možete se dodatno informirati u poslovnici Fine ili kod drugih registriranih informacijskih posrednika

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "Prof. Blaž Mađer" Novigrad Podravski / Gajeva 17 A, HR-48325 Novigrad Podravski / www.os-bmadjera-novigrad-podravski.skole.hr / ured@os-bmadjera-novigrad-podravski.skole.hr